Site icon Boho Bike

Damka z Bambusa. La Bamba 2 czyli rower miejsko – podmiejski.

La Bamba 2 rower damka z bambusa

Nigdy dłużej nie mieszkałem w mieście. Jednak zawsze ciągnęło mnie do miejskiej rowerowej kultury. Kierując się tą inspiracją powstał rower La Bamba czyli prosty i szybki rower miejski. Jego cechami szczególnymi był minimalistyczny kokpit, hamulec torpedo, siodełko Brooks i brak skomplikowanych rozwiązań. Prostota i jeszcze raz prostota. (Więcej o La Bamba). Ale miasto to nie tylko szybcy i wściekli rowerzyści, pochłonięci kurierskim czy torowym bakcylem. Miasto to też codzienne dojazdy do pracy, wypady za miasto, poranne zakupy na straganie czy wieczorne przejażdżki po parkach. Przecież rower jest tak uniwersalnym środkiem transportu że sportowe ciuchy możesz zamienić np w ulubioną sukienkę i dać się ponieść drodze. Inspirując się tym powstała damka z bambusa którą nazwałem La Bamba 2.

Wiele osób pytało mnie dlaczego właśnie damka z bambusa, kiedy do zbudowania czeka tyle bambusowych fatbike-ów, bmx-ów, czy szos. Ale wtedy przypominałem sobie o ukrytym tylko w bambusie potencjale. Przedmioty z bambusa mają swój styl. A czy może być coś bardziej stylowego aniżeli rower miejski z bambusa. Wyobrażam sobie teraz potencjalną właścicielkę na swoim najpiękniejszym rowerze z bambusa gdzieś na którymś starym mieście, wśród zabytkowych kamienic, na brukowanych wąskich, krętych uliczkach włoskich miasteczek. Dalszą historię każdy może sobie dopowiedzieć sam we własnej wyobraźni.

Jeśli mam mówić o technicznych parametrach to damka z bambusa jest typowym rowerem miejskim. W Beskidach trudno o płaskie jak stół drogi, dlatego rower ma kilka przełożeń. Łatwo wtedy pokonać niewielkie wzniesienia, wioząc w wiklinowym koszyku na kierownicy co się tylko chce. La Bamba 2 to rower z którego jestem dumny, ponieważ doskonale się go prowadzi, jest wygodny i bez wątpienia przykuwa wzrok.

Zapraszam do zapoznania się z galerią.

Exit mobile version