podsumowanie roku na blogu bohobike.pl wyróżniający
Blog

Podsumowanie roku na blogu bohobike.pl . I plany na 2019.

Święta, święta i po świętach. To zdanie słychać z każdej strony. Jednak postanowiłem się nie poddać presji. Świąteczny czas przedłużę jeszcze o kilka dni – przynajmniej do Nowego Roku. Ten okres przeznaczyłem na krótkie podsumowanie mijającego roku i planowanie kolejnego 2019.

To moje pierwsze w życiu podsumowanie roku na blogu bohobike.pl więc proszę o wyrozumiałość.

Trudne początki.

Pomysł na bloga pojawił się kilka lat temu. Na przełomie tych kilku lat kilkakrotnie dojrzewał i więdnął. W styczniu dojrzał na tyle że blog bohobike.pl stał się faktem. Musiałem się nauczyć wielu nowych rzeczy które wcześniej były dla mnie zupełnie obce. Stałem się właścicielem domeny, później hostingu, później uczyłem się WordPress’a itp. A 22 lutego 2018 pojawił się pierwszy wpis: Bambusowy rower – Technologia przyszłości czy pomysł skazany na straty?

Od początku chciałem przez bloga propagować idee jazdy na bambusowych rowerach. Chcę też dzielić się tym jak sam je buduję. I pokazywać że nie ma w tym nic trudnego. Owszem – sama budowa jest dość czasochłonna ale efekt końcowy rekompensuje poświęcenie.

Przez podsumowanie roku na blogu bohobike.pl chcę opowiedzieć o problemach z którymi borykałem się w blogowej piaskownicy. Regularność była a może nawet jest moją achillesową piętą. Przez pierwsze pół roku na blogu pojawiało się dosłownie po jednym wpisie na miesiąc. A w lipcu liczba wpisów wyniosła 0. Wiedziałem że tak być nie może i po kilku zmianach w zarządzaniu własnym czasem (powinienem powiedzieć marnowaniu własnego czasu) udaje się w miarę regularnie publikować wpisy.

Sukcesy i porażki.

Podczas krótkotrwałej aktywności w sieci spotkała mnie masa przyjemnych sytuacji. Jednym z największych sukcesów jest zmiana nastawienia wielu wielu ludzi do rowerów z bambusa. Wiele osób z ironicznych sceptyków zmieniło się w żywo interesujących się pasjonatów bambusowych rowerów. Pozytywny feedback z kont na Instagramie czy FB motywuje mnie do tego żeby robić swoje. Kolejną miłą niespodzianką był wywiad połączony z testami El Bambo czyli roweru MTB z bambusa ala portalu Velonews.pl. Poza tym szykuje się kilka niespodzianek na rok 2019 ale o tym innym razem. Dziękuję każdej z 5114 osób które odwiedziły bloga 9026 razy a szczególnie tym które zapisały się na newsletter. To wspaniałe uczucie móc docierać do takiej ilości osób i widzieć że wiele z nich wraca na bohobike.pl regularnie.

A porażki. Przychodzi mi do głowy jedna. Miałem zamiar szybciej zamknąć cykl „Jak zbudować rower z bambusa?” ale okazuje się że uda się to dopiero w roku 2019. Zależy mi na zamknięciu tego etapu żeby każdy mógł samodzielnie zbudować rower z bambusa. Przygotowując podsumowanie roku na blogu bohobike.pl musiałem wziąć pod uwagę minusy i wpadki. 😉

podsumowanie roku na blogu bohobike.pl rama i ja

Plany na 2019 rok.

Staram się nie mylić planów z marzeniami. Ale wiem że każde marzenie można zaplanować trzeba tylko zaprojektować drogę do jego realizacji.

W kilku punktach przedstawiam plany na 2019 rok:

  • Mam zamiar dokończyć cykl wpisów „Jak zbudować rower z bambusa?”
  • Szykuję się do zakończenia budowy ski bike z bambusa. Na pewno pojawi się relacja z jazdy tym wehikułem który nie ma jeszcze co prawda nazwy ale jest już niemal ukończony.
  • Na wiosnę planuję projekt budowy roweru typu gravel z bambusa wyposażonego w sakwy na którym wyruszę w dalsze i bliższe wyprawy.
  • Planuję więcej wpisów o ciekawych beskidzkich trasach. Zauważyłem że tego typu wpisy cieszą się wyjątkową popularnością.
  • Mam też jeszcze kilka innych pomysłów które jeśli wszystko dobrze pójdzie będę odkrywał przed Wami.
  • Rusza grupa na FB Rowery z Bambusa Polska zapraszam wszystkich zainteresowanych budową czy jakkolwiek tematem.
  • Coś jeszcze wymyślę.

Jeśli masz jakiś pomysły czy przemyślenia dotyczące bloga czy rowerów z bambusa. Zapraszam do kontaktu.

Z osobistych planów to mam zamiar zacząć więcej jeździć na rowerze. Paradoksalnie pisanie o rowerach i budowanie ich wcale nie oznacza że więcej jeżdżę. A wręcz przeciwnie. I pora to zmienić. Życzcie mi powodzenia. Podsumowanie roku na blogu bohobike.pl mogło by być bardziej szczegółowe. Ale chciałem tylko nakreślić kierunek w którym będę starał się popchnąć to co robię.


Gwarantuję konkrety. Jeśli interesuje Cię to o czym piszę i chcesz otrzymać za darmo rowerowe listy kontrolne zapisz się na newsletter.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *